Doğum Paketi

Hamilelik döneminde her ay ödenecek ücretlerin belirsizliği ve fiyat değişkenliğini ortadan kaldırarak, hamileliğin başlangıcından itibaren doğum sonrası ilk muayene dâhil hizmetleri içeren Yaşam Doğum Paketlerimiz tam size göre.

Doğum paketlerimiz;

Maksi 6 – 41 haftaları arası 

Midi 24 - 41 haftaları arası

Mini  36 - 41  haftaları arasındaki takipleri kapsamaktadır.

Doğum Paketiniz bebeğin kalp atışının duyulmasından sonra başlayacaktır.

Doğum paketi ödemesi paketin alındığı tarihte toplu olarak gerçekleşecektir (Arkadaşlarımızdan anlaşmalı banka kartlarına uygulanabilecek taksitler hakkında bilgi alabilirsiniz).

Paketten ayrılma durumunda paketin kullanılan kısmı o günkü cari fiyatlardan %10 indirimli hesaplanarak kalan ödeme tutarı ödeme yapma şekline göre (Peşin- Kredi Kartı) iade edilecektir.

Doğum paketi ile gebelik takibi yapılacak anne adayı, Yaşam Hastaneler Grubu içerisinde kadrolu hekimlerimiz arasından en fazla 3 değişiklik ile sınırlı olacak şekilde hekim değişikliği yapabilir (Gebelik takibini gerçekleştiren hekimin kurumdan ayrılması durumunda paket sonlandırılamaz. Yerine gelen hekim, veya kurumumuzda kadrolu olarak çalışan diğer hekimlerimiz takibinde paket devam eder).

Doğum Paketi ile Doğum Yapmanın Avantajları 

 • Hamilelik döneminizde her ay ödenecek ücretlerin belirsizliği ve fiyat değişkenliklerinden etkilenmeyeceksiniz.
 • Hamileliğiniz süresince paketinizdeki rutin tetkikler için veznelerimize uğramadan hastanedeki işlemlerinizi kısa sürede tamamlayabileceksiniz (Acil durumlar dışında polikliniklerimizde sıra beklememeniz için randevulu gelmeniz gerekmektedir).
 • Yaşam Maksi Doğum Paketi ile hastanelerimizde doğmuş bebeklerimiz için doğum sonrası “’Yaşam Bebeğiyim’’ kartı vererek, grubumuza ait rutin ayakta tedavi tetkik ve muayenelerinde şubelerde %50 indirim, yatarak ve cerrahi işlemlerinde ise %20 indirim süresiz tanımlanacaktır (Dış merkez de çalışılan genetik tetkiklerde indirim uygulanmayacaktır). Midi ve Mini paket hastalarımız için Yaşam Bebeğiyim kartı sunulmamaktadır.

Doğum Paketi Dâhilindeki Sağlık Hizmetleri 

 • Gebelik Rutin Takip Muayenesi (Hekimin uygun gördüğü aralıklarda muayene ve kontrollerimiz gerçekleşecektir)
 • Gebelik süresince yapılması gerekli rutin testler (Gebelik rutinleri dışındaki muayene ve tetkikler ayrıca ücretlendirilir)
 • Ayrıntılı ultrason, şeker yükleme testi, 2’li, 3’lü ve gerekli görülür ise 4’lü tarama testi ile yapılan NST’ler
 • Normal ve sezeryan doğum yatışları (Ameliyathane, anestezi, öncesi ve sonrası tetkikler dâhildir)
 • 1 Seans Diyetisyen Muayenesi (Hamilikte ideal kilo alımı için sağlıklı beslenme önerileri)
 • Bebeğin doğum sonrası (taburcu olmadan önce yapılan muayene) Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı tarafından muayenesi ve doğum sonrası ilk aşısı, sarılık taraması, işitme tetkikinin yapılması
 • Doğum sonrası hastanedeki yatış sürecinde ebelerimiz tarafından anneye emzirme eğitimi verilmesi
 • Annenin doğum sonrası ilk Kadın Hastalıkları ve Doğum muayenesi (Doğumdan sonra 10 gün içerisinde gerçekleşen muayeneyi kapsamaktadır).
 • Maksi Paket kapsamında 12, Midi Paket kapsamında 6, Mini Paket kapsamında 3 muayene hakkı bulunmaktadır.

Paketin İptal Olacağı Durumlar

 1. İlk hafta gebelik kesesi gözükmüş olmasına rağmen sonrasında gelişim gösterememesi nedeni ile gebeliğin sonlandırılması durumunda hasta o günkü fiyatlardan paket dahilinde aldığı tüm hizmetlere ait ödemeleri %10 indirimli ödeyerek paket için peşin ödediği tutarın kalan kısmını iade alır.
 2. Gebelik süresince gerçekleşen tüm yatış ve küçük müdahaleli işlemler paket dışı ücretlendirilir.
 3. İkili -Dörtlü tarama ya da USG’de tespit edilen problem şüphe durumu kaynaklı peritonolojiye yönlendirilmesi gereken hastaların takibi peritonoji tarafından yapılması gerektiğinden ilgili haftaya kadar aldığı hizmetler o günkü Cari fiyatlardan %10 indirimli olarak alınarak paket tutarından kalan kısım hastaya iade edilir.
 4. Gebeliğin farklı haftalarında düşük riski, erken doğum riski, idrar yolu enfeksiyonu, diyabetik hastalarda şeker düzenlemesi gibi gerekçeler ile yatış yapılması durumunda ilgili haftaya kadar aldığı hizmetler o günkü cari fiyatlardan %10 indirimli olarak alınarak paket tutarından kalan kısım hastaya iade edilir.

Paket Kapsamına Girmeyen Durumlar

 1. Anemik hastalarda yatış ve parenteral demir tedavisi, kan tranfizyonu yapılması paket dışındadır ve cari fiyatlarımızdan %10 indirimli ödeme yapar. 
 2. Genetik ve Dış merkezde yapılan tetkiler paket dışındadır cari fiyatlardan %10 indirimli fiyatlardan hasta ödeme yapar.

Videolar