Kurumsal /

Sosyal Sorumluluk Projeleri

Yaşam Hastaneleri Grubu olarak, Önceliğimiz Her Zaman İnsan ve Yaşam diyerek çıktığımız bu yolda her yıl sunduğumuz hizmetin ve niteliğin kalitesini arttırarak, hizmet verdiğimiz hastalarımıza, paydaşlarımıza ve toplumumuza yalnızca sağlık hizmeti sunmakla kalmıyoruz, güleryüzü ve yardımseverliği bir ilke haline getirmiş olan personelimiz ile içinde varlık gösterdiğimiz toplumun ihtiyacı olan konularda sosyal sorumluluk projeleriyle de var oluyoruz.

’Sokakta Sağlık Var’’ Yanlış Beslenme Kaynaklı Oluşan Hastalıklar Hakkında Bilgi ve Bilinçlendirme Etkinliği

Etkinlik Amacı

Dünya genelindeki ölümlerin 5'te 1'i sağlıksız beslenme alışkanlıkları sonucu oluşan hastalıklardan kaynaklanmaktadır. Sağlıksız beslenme sonucu vücutta oluşan değişiklerin risklerine karşı, alınması gereken önlemler hakkında bilgilendirme yapılarak kişileri tedaviye teşvik etmektir.

Boy ve kilo ölçümü ve ölçüm sonucuna göre vücut kitle indeksi hesaplaması, Şeker ,tansiyon , nabız, kolestrol, kan sayımı tetkikleri Beslenme ve Diyetik Uzmanı tarafından indekslerin raporlanarak ideal üzerindehastalara öneriler Yanlış beslenme alışkanlıkları hakkında genel bilgilendirme broşürlerinin dağıtılması etkinlik kapsamında yürütülen faaliyetlerdir.

Diyabet Paneli Sosyal Sorumluluk Projesi

Diyabet ve diyabet riski olan kişilerde erken teşhis ve tedavinin önemini vurgulayarak ailesinde diyabet öyküsü olan risk gruplarının düzenli olarak sağlık kontrollerini yaptırması gerektiği konusunda bilinçlendirmek.

Diyabet tanısı almış hastalar Kesin Diyabet tanısı konulmamış sınırda değere sahip kişiler Ailesinde Diyabet öyküsü olan kişiler Beslenme Düzensizliği olan kişiler etkinlik kapsamında değerlendirmeye alınmıştır.