Bölümlerimiz /

Nöroloji

Genel Tanıtım

Nöroloji, insan vücudunun ana kontrol merkezi olan beyin-sinir sistemini ve hastalıklarını inceleyen tıp dalıdır. Nörolojik hastalıklar çok farklı şikayet ve bulgularla karşımıza çıkabilen, çok sayıda organ sistemi hastalıklarının bulgularıyla beraber ya da onların komplikasyonu olarak karşımıza çıkabilen, multidisipliner yaklaşımla tanı ve tedavi edilmesi gereken hastalıklar grubudur.

Nörolojide başarılı tedavi, doğru tanı koymayla başlar. Doğru tanı için her hastaya yeterli zaman ayırmak ve ayırıcı tanıda yer alabilecek çeşitli hastalıkların varlığı ya da olmadığı ile ilgili gerekebilecek muayene ve konsültasyonların, tetkiklerin-laboratuvar tetkikleri ve/veya gelişmiş teknolojik görüntüleme (tomografi-MRİ-USG-EEG-EMG) yöntemlerinin kullanılması gerekebilir.

Hastanemizde, tecrübeli doktorlarımız, her hastamıza yeteri zaman ayırarak, gelişmiş teknolojik donanımı ve tecrübeli personeli olan laboratuvar ve görüntüleme; 3 TESLA MRI-spectro MRI-pet scan gibi teknolojik tanı yöntemleri ile tanısal başarı şansımızı ve doğal olarak tedavide başarı şansımızı artırmaktadır. Tecrübeli hekim kadromuz, hastalarımızın şikâyet ve bulgularını açıklayabilecek tanıları klinik tecrübeleri ve gelişmiş teknolojik tetkikler desteğiyle koyabilmektedir. Tecrübeli hekimlerimiz, dünyaca kabul gören üniversitelerin Nöroloji kliniklerinin parçası oldukları araştırmaları, tanı ve tedavide gelişmeci yenilikleri takip etmektedirler.

Hastanemiz, nörolojik hastalıklar açısından tam teşekküllü bir hastanede yer alması gereken tüm tıbbi birim ve ekipmanları, servis ve yoğun bakım ünitelerini, hastane kapsamında içermektedir.

NÖROLOJİNİN ALANINA GİREN BAŞLICA ŞİKÂYETLER VE HASTALIKLAR:

 • Santral sinir sistemi (beyin-beyinsapı-omurilik) hastalıkları
 • Çevresel sinir sistemi (yüz-kol-bacaklara giden uç sinirler) hastalıkları
 • Kas hastalıkları
 • Hareket bozukluğu ile seyreden hastalıklar (titreme, kore, distoniler, Parkinson hastalığı vb…)
 • Bilişsel fonksiyon bozuklukları (Doğuştan serebral palsiler ve sonradan olan unutkanlık-bunama-bilinç-zihinsel fonksiyon kaybı ile seyreden hastalıklar-Alzheimer hastalığı vb…)
 • Damar hastalıkları (santral sinir sistemini besleyen damarlarda kanama yada damar tıkanıklığı-buna bağlı gelişen felç-inmeler...ilk 3 saat içinde acil ünitemize başvuran iskemik inmelerde pıhtı yıkıcı- tromboliz tedavisi vb….)
 • Epilepsiler( bayılma-nöbetler-sara hastalığı çeşitleri)
 • Demyelinizan hastalıklar (multiple skleroz,transvers myelitler gibi...)
 • Otoimmün nörolojik hastalıklar  (Romatolojik hastalıklarda nörolojik tutulumlar)
 • Ağrı: (kronik ağrılar, yüz ve baş ağrıları, boyun bel ağrısı, kol bacaklarda ağrı...)
 • Baş dönmesi  (Vertiginöz hastalıklar)
 • Uyku bozuklukları  (uykusuzluk-insomnia veya aşırı uyku-hipersomnia-uyku faz bozuklukları-parasomnialar; uykuda davranış bozuklukları-gece kabusu-nokturnal myoklonus -huzursuz bacak sendromu-uyku apnesi sendromu, uyku laboratuvarında yatılı kalarak uyku bozukluklarının tanısal araştırılması ve tedavisi...)
 • Yürüme bozuklukları-denge bozukluları
 • Nörolojik yoğun bakım ünitesi gerektiren hastalıklar

Tüm bu çok farklı şikayetler ve bulgular yelpazesi olabilecek nörolojik  hastalıkların tanısını koymak ve tedavilerinde hastalarımıza yardımcı olmak üzere, mesleğinde tecrübeli hekim, hemşire, laboratuvar ve görüntüleme ünitelerimizin personelleri ve gelişmiş teknolojik ekipmanlarımızla, tanı ve tedavide, sizlerin yanında olmak isteriz.

Hastanelerimiz

Antalya Yaşam Hastanesi
Akdeniz Sağlık Vakfı Yaşam Hastanesi
Opera Yaşam Hastanesi
Alanya Yaşam Hastanesi
Manavgat Yaşam Hastanesi

Hekimlerimiz


Uzm. Dr. Arif ÇELİKER
Uzm. Dr. Arif ÇELİKER Nöroloji Antalya Yaşam Hastanesi
#Detaylı Bilgi Randevu Al
Uzm. Dr. Nazan ŞİMŞEK ERDEM
Uzm. Dr. Nazan ŞİMŞEK ERDEM Nöroloji Akdeniz Sağlık Vakfı Yaşam Hastanesi
#Detaylı Bilgi Randevu Al
Whatsapp Destek