Hastanemizin pandemi COVID-19 salgın döneminde hastalarımız ve çalışanlarımız için aldığı önlemleri okumak için lütfen tıklayın.

GÜZEL GÜLÜŞLER İÇİN UYGULANAN TEDAVİLER

GÜZEL GÜLÜŞLER İÇİN UYGULANAN TEDAVİLER

Gülmek insanoğluğuna verilmiş en büyük ayrıcalıktır. Gülüş insana ait hayatı olumlayan, tamamlayan bir tasarımdır. Her ne yaşanırsa yaşansın gülümseyebilmenin insana kattığı değer tartışılamaz.

 

  İtalyan ressam Carlotti güzelliği; ''Birlikte çalışan parçaların bir şey eklemeye, çıkarmaya ya da değiştirmeye gerek kalmayacak şekilde uyumlu olması'' olarak tanımlamıştır.

 

  Günümüz dünyasında diş hekimleri ''Altın Gülüş'' ya da ''Hollywood Smile'' da denilen gülüş tasarımlarını bütüncül tedavilerle uygulayıp güzelliği tamamlamakta ve uyumlamaktadırlar. Güzel gülüşlere sahip olmanın popüleritesinin artması güzellik algısında ve anlayışında yeni bir sayfa açmaktadır. Hollywood Smile ile Hollywood yıldızlarının gülüşlerine sahip olmak güzellik için yeni bir hedef olmaktadır.

Gülüş tasarımı; diş hekimliğinin, sanatın ve detayın beraber uygulanmasıdır. Diş hekimleri optimal estetik, çekici sonuçlar elde etmek ve ''Altın Gülüş'' denen kavramı gerçekleştirebilmek için gülüşlerin çekiciliği ile ilgili standart ve normları takip ederek tedavilerini yönetmektedir.

 

Diş Eti Tedavileri

 

Hollywood Smile uygulamasında diş etlerinin sağlıklı olması ilk gerekliliktir. Diş eti seviyelerinin düzenlenmesi ve gülme hattı ile uyumlu hale getirilmesi diğer işlemlerin başarısını arttırır.

 

Diş Beyazlatma

 

Hastanın yaşı, dişlerinin yapısı, istekleri ve sonrasında yapılacak tedavilerin başarısını artırması doğrultusunda uygulanmaktadır.

 

Diş Eksikliklerinin Giderilmesi

 

Gülme hattındaki diş eksikliklerinin optimal estetik için giderilmesi gerekmektedir. İmplant tedavisi bunun için uygulanır.

 

Bonding

 

Bonding tedavisi kompozit dolgular kullanarak dişlerin estetiğinin çeşitli parametreler ışığında artırılmasıdır.

 

Porselen Laminalar ve Porselen Veneerler(Kaplamalar)

 

Laminalar, altın gülüş estetiğinde dişler üzerinde minimal işlem yapıldığı için daha çok tercih edilmektedir. Bazı vakalarda hiç işlem yapılmaksızın porselen laminalar uygulanabilir. Vakanın izin vermediği durumlarda porselen veneerler(kaplamalar) laminaların yerini almaktadır.

 

Güzellik ve estetik algısının değiştiği günümüzde güzel gülümsemeler için uygulanan bu tedavileri hastalar kendi beklentilerine göre tercih edebilmektedir.

 

Nihayetinde gülmek devrimdir!

 

  • Ağız ve Diş Sağlığı
  • Diş Hekimi Ayşen ÇETİN
  • Vakıf (ASV) Yaşam Hastanesi

 

Pop-up

Hastanemizin çerez politikalarını okumak ve kabul etmek için lütfen tıklayın.