Burun Estetiğinde Önemli Olan Yüze Uygunluk

Burun Estetiğinde Önemli Olan Yüze Uygunluk

Burun estetiği operasyonu günümüzün en sık yapılan estetik operasyonudur ve amaç yüze uygun estetik bir görüntü oluşturmasıyla birlikte nefes alma problemlerini de düzeltmektir.

Operasyon başlıca açık ve kapalı teknik olmak üzere yapılacak işlemlere göre planlanarak her iki yöntemde tercih edilebilir.  Günümüzde burun kemerini alma ve burun kemiğini şekillendirmede farklı cerrahi ekipman ve cihazlar kullanılmaktadır. Burun estetiği operasyonlarında kemiği şekillendirirken mikrotestere ve tur cihazı kullanılmaktadır. Bu cihazlar sayesinde minumum travma ile şişliğin, morluğun minimum  ve iyileşme sürecinin daha hızlı olmasını amaçlıyoruz. Operasyon sonrası hava kanallı silikon splint kullanımı ile burun tıkanıklığı yaşanmamakta ve çıkartılması sırasında ağrı olmamaktadır. Hastalar bir  gece hastanede misafir edildikten sonra taburcu edilmekte, burun alçısı alındıktan sonra hastalarımız günlük yaşantılarına dönebilmektedirler.

Operasyon öncesi fotoğraf çekimi ve photoshop uygulaması ile  yüz analizi yapılır. Hastaya  detaylı bilgilendirme yapıldıktan sonra operasyon planı oluşturulmaktadır. Burun estetiğinde yüze uygun burun yapılması esas olandır ve her kişide bu oranlar farklılık gösterir. Alın bölgesindeki basıklık veya çenedeki küçüklük burnumuzu olduğudan büyük gösterir, gerek görüldüğünde bu bölgelere ek dolgu uygulaması da yapılabilir. Diğer önemli noktalardan biri de cilt kalitesi ve kalınlığıdır. Özellikle kalın ciltli hastalarda burnu küçültmek yerine şekillendirmek gerekir. Bu durumda cildin iyileşme süresi  6 ila 12 ay arasında olabilir.

Başarılı bir burun estetiği operasyonu sonrasında kendinizi psikolojik olarak daha iyi hissedecek, daha iyi nefes alacak ve  özgüveniniz artacaktır.